< sekcia Zahraničie

Kongresman Joe Kennedy III ohlásil kandidatúru do amerického Senátu

Joe Kennedy. Foto: TASR/AP

Joe Kennedy III je pravnukom Roberta F. Kennedyho, ktorý pôsobil ako minister spravodlivosti v administratíve svojho brata, 35. prezidenta USA Johna F. Kennedyho.

Boston 21. septembra (TASR) - Kongresman Joe Kennedy III v sobotu oficiálne ohlásil svoju kandidatúru do amerického Senátu, informovala agentúra AP.

Joe Kennedy III sa stal prvým členom rodiny Kennedyovcov, ktorý sa o uchádza o kreslo v hornej komore amerického kongresu od roku 1962, keď sa stal senátorom Edward M. Kennedy.

Demokratický kongresman za štát Massachusetts Joe Kennedy III svoju kandidatúru oficiálne oznámil v sobotu vo východnej časti Bostonu, uvádza na svojej webovej stránke stanica CNN.

Kennedy sa podľa CNN rozhodol kandidovať na základe rozhovorov s ľuďmi zo svojho volebného obvodu po tom, ako bol Donald Trump zvolený za prezidenta USA a ako dôvody uviedol aj "zastarané usporiadanie a staré pravidlá".

"Je to náš životný boj, boj mojej generácie a ja do toho idem naplno," povedal.

Súperom 38-ročného Kennedyho v budúcoročných primárnych voľbách, v ktorých sa rozhodne o demokratickom kandidátovi, bude súčasný senátor Edward Markey.

Joe Kennedy III je pravnukom Roberta F. Kennedyho, ktorý pôsobil ako minister spravodlivosti v administratíve svojho brata, 35. prezidenta USA Johna F. Kennedyho. Ich ďalší bratia boli senátor Edward M. Kennedy a Joe Kennedy, ktorý ako pilot zahynul v druhej svetovej vojne.