Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Zahraničie

Kórea zaznamenala rekordné počty nových prípadov nákazy koronavírusom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Koronavírusový variant omikron začal prevládať už aj v Kórei. Považuje sa síce za vysoko nákazlivý variant, avšak s ľahším priebehom ochorenia.

Soul 25. januára (TASR) - Kórea v čase rýchleho šírenia koronavírusového variantu omikron zaznamenala doposiaľ najvyšší denný nárast prípadov nákazy od začiatku pandémie, uviedli v utorok tamojšie úrady. Informovala o tom agentúra DPA.

Za pondelok podľa nich zaregistrovali dovedna 8571 prípadov infekcie koronavírusom. Celkový počet potvrdených prípadov tak stúpol na 750.000. Bolo to prvý raz, čo počet nových infekcií prekročil v krajine hranicu 8000.

Tamojšie úrady sa obávajú, že sa situácia môže zhoršiť na budúci týždeň počas osláv lunárneho nového roka. Vláda v súvislosti s oslavami vyslovila prosbu, aby obyvatelia upustili od cestovania v rámci krajiny s cieľom rodinných návštev.

V polovici januára začali v Kórei platiť prísnejšie obmedzenia v súvislosti s kontaktmi, ktoré by zatiaľ mali zostať v platnosti na tri týždne. Patrí k nim aj kratšia prevádzková doma pre gastronomické prevádzky.

V porovnaní s celosvetovým vývojom si Kórea v súvislosti s pandémiou koronavírusu doposiaľ viedla dobre, napriek tomu však počty prípadov stále rastú už niekoľko dní po sebe, píše DPA.