Quantcast
< sekcia Zahraničie

Koronavírus bol v Taliansku priamou príčinou smrti u 89 percent obetí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Štúdia vychádzala z úmrtných listov 4942 ľudí pozitívne testovaných na nový koronavírus.

Rím 16. júla (TASR) - Ochorenie COVID-19 bolo priamou príčinou smrti u 89 percent obetí koronavírusovej pandémie v Taliansku. Vyplýva to zo štvrtkovej správy tamojších zdravotníckych orgánov a národného štatistického úradu, píše denník The Guardian.

Štúdia vychádzala z úmrtných listov 4942 ľudí pozitívne testovaných na nový koronavírus. Autori štúdie dospeli k záveru, že u 89 percent skúmaných prípadov bola priamou príčinou úmrtia choroba COVID-19.

U zvyšných 11 percent boli hlavnou príčinou úmrtia kardiovaskulárne ochorenia (4,6 percenta), nádorové ochorenia (2,4 percenta), respiračné ochorenia (jedno percento), cukrovka (0,6 percenta), demencia (0,6 percenta) a ochorenia tráviaceho systému (0,5 percenta).

V analyzovaných prípadoch úmrtí mal vírus fatálne následky pre 28,2 percenta ľudí, ktorí netrpeli nijakými ďalšími ochoreniami. Najmenej jednu inú diagnózu malo 71,8 percenta pacientov, ktorí koronavírusu podľahli.

Na koronavírus v Taliansku zomrelo už takmer 35.000 ľudí. V stredu hlásili v krajine 162 nových prípadov nákazy - deň predtým ich zaznamenali 48.

Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza vo štvrtok nariadil zatvoriť hranice pre cestujúcich zo Srbska, Kosova a Čiernej Hory z dôvodu tamojšieho rastúceho počtu pacientov nakazených novým druhom koronavírusu. Rovnaký zákaz už od minulého týždňa platí pre cestujúcich z Arménska, Bahrajnu, Bangladéša, Brazílie, Bosny a Hercegoviny, Čile, Dominikánskej republiky, Kuvajtu, Severného Macedónska, Moldavska, Ománu, Panamy a Peru.