Quantcast
< sekcia Zahraničie

V Česku pribudlo 442 nových prípadov nákazy koronavírusom

Žena kráča na Staromestskom námestí, na ktorom sú namaľované biele kríže pri príležitosti prvého výročia úmrtia prvého českého pacienta na ochorenie Covid-19, 22. marca 2021 v Prahe, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Reprodukčné číslo v Česku od soboty stagnuje na hodnote 1,13.

Praha 18. septembra (TASR) - Ďalších 422 prípadov nákazy koronavírusom pribudlo v priebehu piatka v Českej republike, čo je len o dva prípady menej, než bolo zaznamenané v piatok minulý týždeň. V porovnaní so štvrtkom, keď bolo evidovaných 551 nových prípadov, je to o 109 menej, píše spravodajský server Novinky.cz.

Reprodukčné číslo v Česku od soboty stagnuje na hodnote 1,13 a je teda rovnaké ako v piatok. Vyplýva to z oficiálnych údajov ministerstva zdravotníctva.

Ukazovateľ udávajúci počet nakazených od jedného pozitívne testovaného sa nad zlomovou hodnotou 1,0 znamenajúcou šírenie epidémie drží od 26. augusta, približuje uvedený zdroj.

Internetová stránka Novinky.cz – on-line magazín denníka Právo – si všíma aj situáciu v Nemecku, krajine susediacej s Českom. V spolkovej republike počet novozistených prípadov nákazy klesá, citujú Novinky Inštitút Roberta Kocha (RKI).