< sekcia Zahraničie

Koronavírusom sa v Afrike nakazilo už vyše 600 000 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Najvyšší počet infikovaných koronavírusom má Juhoafrická republika, ktorá eviduje vyše 287 000 potvrdených prípadov.

Johannesburg 14. júla (TASR) – Počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu v Afrike dosiahol už vyše 600 000. Informovala o tom v utorok agentúra AP s tým, že šírenie koronavírusu sa na kontinente naďalej zrýchľuje.

Afrika prekročila hranicu 500 000 prípadov nákazy pred menej ako týždňom. Potvrdených prípadov choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, je v 54 afrických krajinách už viac ako 610 000.

Najvyšší počet infikovaných koronavírusom má Juhoafrická republika, ktorá eviduje vyše 287 000 potvrdených prípadov.

Od pondelka platí v JAR zákaz nočného vychádzania, a to od deviatej hodiny večer do štvrtej hodiny ráno. Na verejnosti je tiež povinné nosenie rúšok a opätovne bol zakázaný predaj alkoholu.

Zavedenie nových opatrení obmedzujúcich pohyb a život občanov vzhľadom na situáciu v súvislosti s koronavírusom ohlásil v nedeľu juhoafrický prezident Cyril Ramaphosana.

„Keď sa blížime k vrcholu nákazy, je nevyhnutné, aby sme naše kliniky a nemocnice nezaťažovali zraneniami súvisiacimi s alkoholom, ktorým sa dá vyhnúť," povedal na margo zákazu predaja alkoholu.

Medzi ďalšie krajiny, ktoré zápasia s nedostatkom lekárskeho vybavenia a personálu, patrí Nigéria, najľudnatejšia africká krajina, ktorá dosiaľ potvrdila viac ako 33 000 prípadov nákazy.