Quantcast
< sekcia Zahraničie

Kozmická loď Cygnus priviezla na ISS zásoby, nechýbala ani zmrzlina

Kozmická loď Cygnus. Foto: TASR

Cygnus priviezla na orbitálnu základňu náklad s hmotnosťou takmer 3,5 tony, v ktorom nechýbali potraviny, vybavenie, náhradné diely ani materiál pre vedecký výskum.

Mys Canaveral 14. novembra (TASR) - V rámci najnovšej zásielky zásob zo Zeme dostala v utorok posádka Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) aj pizzu či zmrzlinu. Informovala o tom agentúra AP.

Zásobovacia bezposádková kozmická loď Cygnus s nákladom takmer 3,5 tony sa spojila s ISS dva dni po tom, ako odštartovala z amerického kozmodrómu Wallops Flight Facility (WFF) v štáte Virgínia.

Cygnus priviezla na orbitálnu základňu náklad s hmotnosťou takmer 3,5 tony, v ktorom nechýbali potraviny, vybavenie, náhradné diely ani materiál pre vedecký výskum. Okrem toho šestica kozmonautov dostala aj čokoládovú a vanilkovú zmrzlinu.

Do vesmírnemu menu im tiež pribudli aj pizzové korpusy a rôzne prísady na prípravu pizze ako omáčka, syr, paradajky, pesto či olivový olej.

Misia je v poradí deviatou pre americkú spoločnosť Orbital ATK, ktorá Cygnus vyvinula. Spoločnosť má s NASA niekoľkoročný kontrakt vo výške 1,9 milióna dolárov na zabezpečovanie zásob pre ISS.