Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Zahraničie

Kráľovná hostila na večernej recepcii lídrov G7 a ich manželky

Britská kráľovná Alžbeta II., foto z archívu. Foto: TASR/AP

Na recepcii sa zúčastnili tri generácie monarchie a konala sa v prvý večer trojdňového summitu skupiny najbohatších krajín G7 v Cornwalle.

Londýn 12. júna (TASR) - Britská kráľovná Alžbeta II. hostila v piatok lídrov skupiny krajín G7 na večernej recepcii, kde sa členovia kráľovskej rodiny voľne pohybovali medzi najvplyvnejšími politikmi na svete a nezáväzne s nimi debatovali. Uviedla to tlačová agentúra AP.

Na udalosti, ktorá bola pre väčšinu médií uzatvorená, popíjali spolu drinky členovia kráľovskej rodiny, svetoví lídri a ich manželia či manželky. Recepcia sa konala v environmentálnom komplexe Eden Project v juhozápadnom anglickom grófstve Cornwall - ide o atrakciu, ktorá je vlastne najväčším vnútorným dažďovým pralesom pod gigantickými kupolami.

Na recepcii sa zúčastnili tri generácie monarchie a konala sa v prvý večer trojdňového summitu skupiny najbohatších krajín G7 v Cornwalle. Princ Charles a jeho manželka Camilla sa pripojili k princovi Williamovi a jeho manželke Kate, ktorí boli prítomní na podujatiach G7 vôbec prvýkrát.

Lídrom a ich životným partnerkám či partnerom, vrátane amerického prezidenta Joea Bidena a jeho manželky Jill Bidenovej, podávali na večeru pečenú kambalu (rybu), cornwallské zemiaky a listovú zeleninu s cesnakovým pestom. Hostinu pre nich pripravil miestny šéfkuchár.