Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Zahraničie

Kremeľ: Únava Západu z konfliktu na Ukrajine bude narastať

Na archívnej snímek žena neďaleko svojho poškodeného domu po ruskom raketovom útoku v Doneckej oblasti na Ukrajine. Foto: TASR/AP

Moskva sa dlhodobo spolieha na to, že západné krajiny začnú byť unavené z podporovanie Kyjeva a medzi západnými spojencami budú narastať rozdiely, konštatuje agentúra AFP.

Moskva 2. októbra (TASR) - Únava Západu z konfliktu na Ukrajine sa bude zvyšovať. Vyhlásil v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov po tom, čo americký Kongres prijal cez víkend návrh zákona o dočasnom financovaní vlády, v ktorom nie je zahrnutá pomoc Ukrajine. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

"Únava z toho konfliktu, únava z úplne absurdného sponzorovania kyjevského režimu - bude rásť vo viacerých krajinách vrátane USA," povedal Peskov.

Dodal však, že Washington sa bude aj napriek tomu naďalej zapájať do konfliktu na Ukrajine. "Únava povedie k roztriešteniu politického zriadenia," uviedol hovorca Kremľa.

Moskva sa dlhodobo spolieha na to, že západné krajiny začnú byť unavené z podporovanie Kyjeva a medzi západnými spojencami budú narastať rozdiely, konštatuje AFP.

Návrh zákona o dočasnom financovaní americkej vlády na nasledujúcich 45 dní schválili v sobotu neskoro večer obe komory Kongresu po približne 11 hodinovej debate. Vyhli sa tak zatvoreniu niektorých federálnych inštitúcií. V dôsledku kompromisu medzi republikánmi a demokratmi schválený zákon neobsahuje žiadnu pomoc Ukrajine.

Americký prezident, demokrat Joe Biden, v nedeľu uviedol, že Ukrajina môže aj naďalej počítať s pomocou Spojených štátov a republikánov obvinil z hrania politických hier.