Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Zahraničie

Kyjev sa prihlásil k útoku na štáb Čiernomorskej flotily v Sevastopole

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ruské ministerstvo obrany predtým oznámilo, že systémy protivzdušnej obrany zostrelili nad anektovaným Sevastopolom päť rakiet.

Kyjev 22. septembra (TASR) — Ukrajina sa v piatok prihlásila k zodpovednosti za útok na budovu velenia Čiernomorskej flotily na Ruskom anektovanom Krymskom polostrove, pričom ho označila za úspešný. Informovala o tom britská stanica BBC a agentúra AFP.

Tlačový odbor ukrajinskej armády v statuse na komunikačnej platforme Telegram spresnil, že ukrajinské jednotky spustili svoj "úspešný útok" na štáb Čiernomorskej flotily v dočasne okupovanom Sevastopole v piatok okolo 12.00 h miestneho času.

Ruské ministerstvo obrany predtým oznámilo, že systémy protivzdušnej obrany zostrelili nad anektovaným Sevastopolom päť rakiet.

"V dôsledku útoku bola poškodená historická budova veliteľstva Čiernomorskej flotily," uviedlo ruské ministerstvo.

Britská stanica BBC, ktorá toto vyhlásenie Moskvy citovala, podotkla, že z textu nie je jasné, či veliteľstvo Čiernomorskej flotily zasiahla raketa alebo jej úlomok.

Pôvodne ruské ministerstvo uvádzalo, že jeden vojak prišiel v dôsledku útoku o život. V najnovšom vyhlásení sa píše, že jeden vojak je nezvestný.