Quantcast
< sekcia Zahraničie

Kyjev zadržal dvoch mužov podozrivých zo špionáže pre Rusko

Na snímke žena kráča okolo zničenej bytovky po ostreľovaní počas trinásteho dňa ruskej invázie na Ukrajine 8. marca 2022 v ukrajinskom meste Charkov. Foto: TASR/AP

Podľa SBU sú zodpovední za identifikáciu cieľov ruských raketových útokov, ktoré zničili lodiarsku infraštruktúru v meste Mykolajiv na juhu Ukrajiny.

Kyjev 6. augusta (TASR) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zadržala dvoch mužov obvinených z toho, že sú agentmi ruských tajných služieb.

Podľa SBU sú zodpovední za identifikáciu cieľov ruských raketových útokov, ktoré zničili lodiarsku infraštruktúru v meste Mykolajiv na juhu Ukrajiny. S odvolaním sa na sobotňajšie vyhlásenie SBU o tom informuje agentúra Reuters.

Zmienení dvaja muži "nazhromaždili a nepriateľovi odovzdali dôležité spravodajské informácie o zariadeniach infraštruktúry, palivových skladoch, rozmiestnení a pohyboch personálu a o vybavení ukrajinských ozbrojených síl," uviedla SBU vo vyhlásení zverejnenom na platforme Telegram.

Podľa SBU bolo v dôsledku činnosti týchto osôb zničených či poškodených niekoľko podnikov na stavbu lodí a skladov paliva. Kedy k týmto útokom došlo, ukrajinská bezpečnostná služba nespresnila. Dodala len to, že obaja muži sú momentálne vo väzbe.