Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 10. jún 2026Meniny má Margaréta
< sekcia Zahraničie

Lavrov kritizoval Obamove slová ohľadom vraždy Borisa Nemcova

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, archívne foto Foto: TASR/AP

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov je presvedčený o tom, že slová prezidenta USA Baracka Obamu na margo vraždy ruského opozičného politika Nemcova zostanú záležitosťou jeho svedomia.

Moskva 3. marca (TASR) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov je presvedčený o tom, že slová amerického prezidenta Baracka Obamu na margo vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova zostanú záležitosťou jeho svedomia. Informovala o tom dnes agentúra TASS.

"Pisatelia jeho prejavov nemali čas nič vymyslieť, zatiaľ čo on sám nebol schopný ponúknuť rozumnú formuláciu," uviedol najvyšší predstaviteľ ruskej diplomacie.



Obama predtým povedal, že vražda Nemcova bola "príznakom pomerov - minimálne v Rusku -, v ktorých občianska spoločnosť, nezávislí novinári a občania, snažiaci sa komunikovať pomocou internetu, čoraz viac cítia, že sú v ohrození."

Šéf Bieleho domu však zároveň otvorene priznal, že nemá predstavu o skutočných okolnostiach Nemcovovej smrti. "Neviem, čo to bolo," povedal Obama.

Borisa Nemcova, ktorý bol otvoreným kritikom Kremľa a svojho času i vicepremiérom Ruskej federácie, zastrelili v piatok neskoro večer na Veľkom moskovskom moste v centre ruskej metropoly.