Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Zahraničie

Legendárny český hokejista Hašek navštívil Charkov, podporil Ukrajinu

Mínomet, ilustračné foto Foto: TASR

Haškov kritický postoj k invázii ruských vojsk na Ukrajine je všeobecne známy. Od začiatku vojny kritizuje účasť ruských a bieloruských športovcov na súťažiach.

Charkov 6. júna (TASR) - Bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek navštívil mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny, pri hraniciach s Ruskom, aby podporil Ukrajincov a ukrajinské deti. V pondelok zverejnil na Twitteri krátke video, kde vysvetľuje zámer svojej návštevy.

Vo videu legendárny český hokejista povedal: "Veľmi rád som pricestoval do Charkova, aby som všetkým povedal, že ich budem podporovať. Budem podporovať Ukrajinu, ukrajinský šport, všetky deti. Chcem, aby mohli znovu hrať hokej a chodiť do školy. Veľa šťastia, Ukrajina. Veľa šťastia, Charkov."

Haškov kritický postoj k invázii ruských vojsk na Ukrajine je všeobecne známy. Od začiatku vojny kritizuje účasť ruských a bieloruských športovcov na súťažiach. Už krátko po invázii Ruska na Ukrajinu 24. februára 2022 vyzval na pozastavenie účasti všetkých ruských hokejistov v NHL.