Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Zahraničie

Libanon poprel informáciu o zbraniach Hizballáhu na letisku v Bejrúte

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Jaroslav Taldík

Kritici Hizballáhu už predtým podľa DPA varovali, že šiitské hnutie možno skladuje rakety v rôznych objektoch po celom Libanone vrátane letiska.

Bejrút/Londýn 24. júna (TASR) - Libanonská vláda v pondelok poprela informáciu, že militantné hnutie Hizballáh skladuje svoje zbrane vrátane rakiet na medzinárodnom letisku v Bejrúte. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

Britský denník The Daily Telegraph v nedeľu s odvolaním sa na interných informátorov napísal, že na bejrútskom letisku zaznamenali zvýšený počet zbraní dovezených priamo z Iránu. Informátori tiež hlásili na letisku "nezvyčajne veľké debny".

Tvrdenia denníka poprela libanonská Asociácia leteckej dopravy a v pondelok sa k nej pridali aj členovia vlády blízki hnutiu Hizballáh.

Dočasný minister verejných prác a dopravy Alí Hamja, citovaný štátnou agentúrou NNA povedal, že vláda túto záležitosť vníma ako súčasť "psychologickej vojny" proti Libanonu, ktorej cieľom je narušiť reputáciu krajiny aj letiska. S premiérom Nadžíbom Míkátím už rokoval o podniknutí právnych krokov proti denníku Telegraph.

Podľa ministra informácií Zijáda Makárího sa letná sezóna javí sľubne, preto sú podľa neho zámery článku britského denníka "veľmi jasné". Hamja pozval veľvyslancov a novinárov, aby sa v pondelok spolu s ďalšími libanonskými ministrami zúčastnili na prehliadke letiska v Bejrúte.

Kritici Hizballáhu už predtým podľa DPA varovali, že šiitské hnutie možno skladuje rakety v rôznych objektoch po celom Libanone vrátane letiska.