< sekcia Zahraničie

Lovci lebiek vypátrali na Malte osem rokov hľadanú ženu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

M. Salingerová sa skrývala od roku 2012, keď bola právoplatne odsúdená za trestné činy krátenia a neodvedenia dane a poistného spáchané formou spolupáchateľstva.

Bratislava 7. augusta (TASR) - Príslušníci oddelenia cieľového pátrania Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru (PZ), prezývaní "lovci lebiek", získali informácie o pobyte odsúdenej ženy, hľadanej osem rokov, na Malte. TASR o tom informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Miriam Salingerová sa skrývala od roku 2012, keď bola právoplatne odsúdená za trestné činy krátenia a neodvedenia dane a poistného spáchané formou spolupáchateľstva. Celková škoda dosiahla viac ako 210.000 eur.

Slovenskí policajti poslali svojim maltským kolegom získané poznatky, ktoré koncom júla viedli k zatknutiu hľadanej ženy. Čoskoro ju majú vydať na Slovensko, aby si odpykala trojročný trest vo väzení. Podľa polície v jej prípade existuje potenciál na získanie informácií o ďalšej oveľa závažnejšej trestnej činnosti.

Na vydaní osoby sa podieľa Národná ústredňa SIRENE. Ide o útvar zabezpečujúci výmenu doplňujúcich informácií a osobných údajov k záznamom spracúvaným v Schengenskom informačnom systéme.