Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia Zahraničie

Luciana Pavarottiho ocenili hviezdou na Hollywoodskom chodníku slávy

Cristina Pavarottiová (uprostred), dcéra talianskeho operného speváka Luciana Pavarottiho, jeho vnučka Caterina Lo Sasso a Massimo Neri pózujú počas ceremoniálu udelenia hviezdy Lucianovi Pavarottimu pri príležitosti 15. výročia jeho úmrtia na Hollywoodskom chodníku slávy 24. augusta 2022 v Los Angeles. Foto: TASR/AP

Na stredajšom slávnostnom akte sa okrem iných zúčastnili Pavarottiho dcéra Cristina a vnučka Caterina.

Los Angeles 25. augusta (TASR) - Taliansky operný spevák Luciano Pavarotti posmrtne získal svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy v americkom meste Los Angeles. Informovala o tom spravodajská stanica CBS News.

Na stredajšom slávnostnom akte sa okrem iných zúčastnili Pavarottiho dcéra Cristina a vnučka Caterina. S prejavom vystúpili hudobný riaditeľ Losangeleskej opery James Conlon či filmová producentka Cinzia Salvioliová.

Pavarottiho hviezda nesie poradové číslo 2730 na tomto turistami vyhľadávanom úseku ulíc Hollywood Boulevard a Vine Street. Hollywoodsky chodník slávy existuje od roku 1960 a slúži ako sieň slávy zábavného priemyslu.

Tenorista zomrel 71-ročný v roku 2007. Jeho 43-ročná kariéra zahŕňa sedem cien Grammy, 378 vystúpení v najprestížnejších divadlách sveta, dva zápisy do Guinnessovej knihy rekordov a spoluprácu s mnohými umelcami.

"Táto hviezda bude pripomínať Luciana Pavarottiho nielen ako jedného z najväčších spevákov svojej éry, ale aj ako jednu z najvýraznejších verejných osobností nedávnej histórie," vyhlásil na slávnostnom podujatí Conlon.

"Keď sa obzriem späť a pomyslím si na všetko, čo dosiahol – na cesty, ktoré otvoril, na úspechy a uznania, ktoré mal –, zatočí sa mi hlava," dodala na odhaľovaní hviezdy Cristina, jedna zo štyroch Pavarottiho dcér.