< sekcia Zahraničie

Ľudia v Prahe protestovali proti epidemiologickým opatreniam

Muž počas protestu proti koronavírusovým opatreniam 28. októbra 2020 v Prahe. Foto: TASR/AP

Na demonštrácii sa podľa platných opatrení mohlo zúčastniť najviac 100 ľudí.

Praha 28. októbra (TASR) - Stredajšie zhromaždenie na pražskom Námestí republiky namierené proti epidemiologickým opatreniam sa zaobišlo bez väčších konfliktov; niektorí účastníci však nedodržiavali nariadenia českej vlády. Informovala o tom na Twitteri polícia ČR a spravodajský server Denikn.cz.

Na demonštrácii sa podľa platných opatrení mohlo zúčastniť najviac 100 ľudí. Na mieste však boli stovky ľudí, uvádza spravodajský server Novinky.cz. Polícia podľa Noviniek.cz zadržala jedného muža.

Polícia ľudí prichádzajúcich na zhromaždenie podľa svojich vyjadrení upozorňovala, že povolená kapacita účastníkov už bola naplnená a vystavujú sa možnému postihu za nedodržanie vládnych nariadení.

Organizátori stredajšie zhromaždenie nazvali Manifestácia za slobodu a pravdu. Na sociálnych sieťach prisľúbili účasť stovky ľudí.

Polícia na Twitteri napísala, že v stredu z dôvodu niekoľkých nahlásených zhromaždení v centre Prahy pripravila bezpečnostné opatrenia. Ich cieľom bolo zaistenie pokoja a verejného poriadku.