Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Zahraničie

Macron a Meloniová diskutovali o potrebe riešenia migračnej otázky

Francúzsky prezident Emmanuel Macron (vpravo) prichádza s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou pred ich stretnutím v Ríme 26. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Rozprávali sa o nej počas stretnutia v Ríme po pohrebe bývalého talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana.

Rím 26. septembra (TASR) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron a talianska premiérka Giorgia Meloniová v utorok "pokračovali vo výmene názorov na nutnosť nájsť európske riešenie migračnej otázky". Rozprávali sa o nej počas stretnutia v Ríme po pohrebe bývalého talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana. Informovali o tom zdroje vo francúzskom prezidentskom paláci v Paríži, píše tlačová agentúra ANSA.

"Obaja lídri sa rozprávali aj o ekonomických prioritách Európskej únie," dodali zdroje z Elyzejského paláca.

Macron a Meloniová sa majú znovu stretnúť v piatok 29. septembra na summite deviatich krajín zo skupiny EuroMED 9 na Malte a tiež 5. a 6. októbra na summite Európskeho politického spoločenstva v španielskom meste Granada.

Skupinu EuroMED 9 tvorí deväť krajín EÚ ležiacich pri Stredozemnom mori – Cyprus, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Taliansko a Španielsko.

Štátnym pohrebom v sídle dolnej komory parlamentu v Ríme sa v utorok Taliansko lúčilo s bývalým prezidentom Giorgiom Napolitanom, ktorý zomrel v minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom bol okrem talianskej premiérky a francúzskeho prezidenta aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.