< sekcia Zahraničie

Maďari nútili v Anglicku dve krajanky k prostitúcii, zasiahla polícia

Ilustračné foto Foto: TASR

Britská polícia vyslobodila dve maďarské ženy a ročné dieťa, ktoré držali v zajatí v meste Bolton v metropolitnom grófstve Veľký Manchester na severozápade Anglicka.

Budapešť/Londýn 8. apríla (TASR) - Britská polícia vyslobodila dve maďarské ženy a ročné dieťa, ktoré držali v zajatí v meste Bolton v metropolitnom grófstve Veľký Manchester na severozápade Anglicka. Ženy nútili k prostitúcii ich vlastní krajania. Polícia v súvislosti s týmto prípadom zadržala troch mužov a jednu ženu, napísal dnes maďarský spravodajský server Origo.hu.

Server s odvolaním sa na správu britskej polície uviedol, že príslušníci oddelenia manchesterskej polície na boj proti organizovanému zločinu zasiahli ešte 27. marca, keď z boltonského rodinného domu oslobodili 20-ročnú a 30-ročnú ženu a dieťa. Trojica sa už medzitým vrátila domov do Maďarska.

Podozriví tieto ženy mesiace bili a nútili ich k prostitúcii. Z trojice zadržaných Maďarov je 21-ročný Ferenc D. podozrivý aj zo sexuálneho násilia. Spolu so 42-ročnou Maďarkou sú vo vyšetrovacej väzbe. Pred súd ich postavia 17. apríla, uzatvoril Origo.hu.