Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 28. jún 2026Meniny má Beata
< sekcia Zahraničie

Maďarská vláda nariadila svojim zamestnancom pracovať z domu

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Ondrej Podolinský

Opatrenia proti horúčavám, o ktorých rozhodol kabinet vládnym nariadením vo štvrtok, osobne koordinuje Magyar.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Budapešť 28. júna (TASR) - Maďarská vláda nariadila zamestnancom verejného sektora od pondelka pracovať z domu a zároveň vyzvala ostatných zamestnávateľov, aby nasledovali jej príklad. Na sociálnej sieti Facebook to v nedeľu napísal maďarský premiér Péter Magyar, píše TASR podľa správy agentúry MTI.

Teploty budú od zajtra vrcholiť. Vo verejnom sektore nariaďujeme prácu z domu a v rámci možností o to žiadame všetkých zamestnávateľov. Odporúčame odložiť prácu vonku,“ napísal Magyar v príspevku na Facebooku.

Opatrenia proti horúčavám, o ktorých rozhodol kabinet vládnym nariadením vo štvrtok, osobne koordinuje Magyar. Pri práci mu pomáha koordinačný orgán, v ktorom pôsobia minister vnútra, minister zdravotníctva, minister hospodárstva a energetiky,