Quantcast
< sekcia Zahraničie

Maďarsko darovalo Mongolsku 33 pľúcnych ventilátorov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Prístroje dostanú tri centrálne kliniky, deväť nemocníc v mongolskom hlavnom meste a 21 župných nemocníc.

Ulanbátar/Budapešť 29. júla (TASR) - Maďarsko darovalo mongolským nemocniciam 33 pľúcnych ventilátorov. Oznámil to vo štvrtok v Ulanbátare maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na spoločnej tlačovej konferencii so svojou mongolskou rezortnou partnerkou Batceceg Batmunchovou.

Šéf maďarskej diplomacie po odovzdaní týchto zariadení pripomenul, že Maďarsko si na základe skúseností riešenia doterajších vĺn koronavírusovej pandémie vytvorilo vlastné výrobné kapacity kritických prostriedkov, akými sú napríklad dýchacie prístroje. Práve preto teraz podľa jeho slov môže pomôcť spriateleným krajinám.

Maďarské prístroje dostanú tri centrálne kliniky, deväť nemocníc v mongolskom hlavnom meste a 21 župných nemocníc, spresnil Szijjártó, ktorého citovala agentúra MTI.

Mongolská ministerka sa za dar poďakovala a poznamenala, že vzájomná pomoc a spoločné úsilie v prekonaní pandémie sú neodmysliteľné. "V tomto čase ponúklo Maďarsko pomocnú ruku a poskytlo zariadenia, ktoré nutne potrebujeme," dodala Batmunchová.

Ministri rokovali o zintenzívnení mongolsko-maďarskej ekonomickej a investičnej spolupráce, ako aj o projektoch v oblastiach kultúry.