< sekcia Zahraničie

Budapešťania sledovali leteckú šou a autá F1. Zabával aj Räikkönen

Fínsky pretekár F1 Kimi Räikkönen na Ferrari jazdí počas podujatia pod názvom Veľké preteky v rámci programu osláv 1. mája, v Budapešti 1. mája 2015. Leteckú šou nad dunajskými mostmi a následnú motoristickú šou na oboch brehoch Dunaja dnes v Budapešti v rámci programu osláv 1. mája sledovali tisíce Budapešťanov a návštevníkov maďarského hlavného mesta. Foto: TASR/AP

V rámci prvomájovej motoristickej šou zabávali divákov aj bývalý pretekár David Coulthard a Rus Daniil Kvjat.

Budapešť 1. mája (TASR) - Leteckú šou nad dunajskými mostmi a následnú motoristickú šou na oboch brehoch Dunaja dnes v Budapešti v rámci programu osláv 1. mája sledovali tisíce Budapešťanov a návštevníkov maďarského hlavného mesta.

Na treťom ročníku podujatia pod názvom Veľké preteky sa vo vzduchu predstavili vrtuľníky MI-8 letky maďarských ozbrojených síl, parašutisti, majster sveta v leteckej akrobacii Péter Besenyei, majster Európy v leteckej akrobacii Zoltán Veres, ale aj rôzne druhy lietadiel, vrátane nákladnej verzie Boeingu 737 či veteránov The Flying Bulls z rakúskeho Salzburgu.

Video:Leteckú šou a autá F1 na brehoch Dunaja sledovali tisíce Budapešťanov


Popoludní v rámci motoristickej šou zabávali divákov jazdou po budapeštianskych uliciach a mostoch fínsky majster sveta F1 z roku 2007 Kimi Räikkönen na Ferrari z roku 2012, potom tím Red Bull F1, ktorý reprezentovali bývalý pretekár David Coulthard a Rus Daniil Kvjat.

Záver programu patril ďalším disciplínam motoristického športu, vrátane motoriek a pretekárskych kamiónov.

Fínsky pretekár F1 Kimi Räikkönen na Ferrari jazdí počas podujatia pod názvom Veľké preteky v rámci programu osláv 1. mája, v Budapešti 1. mája 2015. Leteckú šou nad dunajskými mostmi a následnú motoristickú šou na oboch brehoch Dunaja dnes v Budapešti v rámci programu osláv 1. mája sledovali tisíce Budapešťanov a návštevníkov maďarského hlavného mesta.
Foto: TASR/AP


Bývalý britský pretekár F1 David Coulthard prechádza na monoposte po moste počas podujatia pod názvom Veľké preteky v rámci programu osláv 1. mája, v Budapešti 1. mája 2015. Leteckú šou nad dunajskými mostmi a následnú motoristickú šou na oboch brehoch Dunaja dnes v Budapešti v rámci programu osláv 1. mája sledovali tisíce Budapešťanov a návštevníkov maďarského hlavného mesta.
Foto: TASR/AP


Fínsky pretekár F1 Kimi Räikkönen na Ferrari jazdí po moste počas podujatia pod názvom Veľké preteky v rámci programu osláv 1. mája, v Budapešti 1. mája 2015. Leteckú šou nad dunajskými mostmi a následnú motoristickú šou na oboch brehoch Dunaja dnes v Budapešti v rámci programu osláv 1. mája sledovali tisíce Budapešťanov a návštevníkov maďarského hlavného mesta.
Foto: TASR/AP