Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 30. január 2026Meniny má Ema
< sekcia Zahraničie

Na maďarsko-srbské hranice opäť prídu rakúski policajti

Maďarskí policajti hliadkujú na srbsko-maďarskom cestnom hraničnom priechode Röszke po tom, čo sa polstovka migrantov pokúsila preraziť hraničné zábrany. Foto: TASR/AP

Rakúsko chce podľa jeho slov chce pomôcť krajinám na balkánskej utečeneckej trase, súčasťou čoho je aj opätovné vyslanie policajtov na maďarsko-srbské hranice.

Budapešť/Viedeň 2. marca (TASR) - Rakúsko opäť pošle policajtov na maďarsko-srbské hranice, aby tam - v spojitosti s ilegálnou migráciou - dozerali na železničnú dopravu. Uviedol to rakúsky minister vnútra Karl Nehammer.

Ako o tom informovala v pondelok internetová stránka komerčnej televíznej stanice ATV, Nehammer zároveň zdôraznil potrebu ochrany vonkajších hraníc EÚ.

Šéf rezortu vnútra v relácii Zib2 rakúskej verejnoprávnej stanice ORF v nedeľu podčiarkol, že ak k rakúskym hraniciam opäť prídu utečenci, rakúska polícia ich zastaví. Pripomenul, že snahou Rakúska je vybudovať bezpečnostnú sieť, v rámci ktorej by poslali Grécku ďalších policajtov a v prípade potreby i materiálnu pomoc.

Rakúsko chce podľa jeho slov chce pomôcť krajinám na balkánskej utečeneckej trase, súčasťou čoho je aj opätovné vyslanie policajtov na maďarsko-srbské hranice.

Nehammer poznamenal, že utečencov lákajú k turecko-gréckym hraniciam falošnými sľubmi.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)