Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Zahraničie

Výbuch v Ostrihome mal spáchať muž, na ktorého bol vydaný zatykač

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Sústrasť rodine vyjadrili prezidentka Katalin Nováková aj premiér Viktor Orbán.

Budapešť 21. septembra (TASR) - Výbuch, ku ktorému došlo v stredu večer počas policajnej operácie v severomaďarskom meste Ostrihom, spáchal muž, na ktorého bol vydaný zatykač. Pri explózii plynu v rodinnom dome okrem páchateľa zomrel policajt, zranilo sa celkom 11 policajtov a hasičov, z nich štyria ťažko. S odvolaním sa na agentúru MTI o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Ústredná vyšetrovacia hlavná prokuratúra (KNYF) pre MTI uviedla, že výbuch v dome na predmestí Ostrihomu neďaleko slovenských hraníc bol zámerným činom.

Podľa prokuratúry protiteroristická jednotka TEK v stredu pre údajnú hrozbu zasahovala v Ostrihome. Zhruba o 19.00 h vtrhla do objektu, pretože osoba, na ktorú bol vydaný zatykač, nespolupracovala a vyjednávanie neviedlo k žiadnemu výsledku. Muž úmyselne spôsobil výbuch plynu. Okrem neho zomrel príslušník TEK.

Sústrasť rodine vyjadrili prezidentka Katalin Nováková aj premiér Viktor Orbán.

V Ostrihome sa koná v tomto čase aj dvojdňové výjazdové rokovanie frakcií strán vládneho bloku Fidesz-KDNP, na ktorom je prítomný aj Orbán, pripomenul server szmo.hu.