Quantcast
< sekcia Zahraničie

Maďarský provládny časopis uverejnil zoznam Sorosových žoldnierov

George Soros, archívne foto. Foto: TASR/AP

V zozname sú členovia ľudskoprávnych organizácií, protikorupčných skupín, zástancovia migrantov, investigatívni novinári a predstavitelia Sorosom podporovanej Stredoeurópskej univerzity v Budapešti.

Budapešť 12. apríla (TASR) - Maďarský časopis Figyelő zverejnil viac ako 200 mien osôb, ktorí sú podľa neho pravdepodobne súčasťou skupiny "žoldnierov" platených americko-maďarským miliardárom a filantropom Georgeom Sorosom s cieľom zvrhnúť vládu. Ako "žoldnierov" túto skupinu označuje premiér Viktor Orbán.

V zozname týždenníka sú členovia ľudskoprávnych organizácií, protikorupčných skupín, zástancovia migrantov, investigatívni novinári a predstavitelia Sorosom podporovanej Stredoeurópskej univerzity v Budapešti. Niektorí zo zoznamu sú už po smrti, uviedla vo štvrtok agentúra AP.

Orbán, ktorý zvíťazil v nedeľňajších parlamentných voľbách, založil svoju predvolebnú kampaň na démonizovaní migrantov. Sorosa a organizácie podporované jeho Nadáciou otvorenej spoločnosti obviňuje, že chcú umožniť príchod tisícov migrantov do Maďarska.

Minulý mesiac Orbán uviedol, že vláda pozná mená približne 2000 členov "Sorosovej žoldnierskej armády".