< sekcia Zahraničie

Za deň zomrelo v Maďarsku 14 ľudí a pribudlo ďalších 100 infikovaných

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Starosta Budapešti Gergely Karácsony vyzval obyvateľov mesta, aby zostali doma.

Budapešť 12. apríla (TASR) - Za uplynulých 24 hodín zomrelo v Maďarsku 14 starších ľudí s ďalšími ochoreniami a pribudlo 100 nakazených novým druhom koronavírusu. Počet obetí ochorenia COVID-19 dosiahol 99 a nakazilo sa celkovo 1410 osôb.

Z aktuálnych údajov informačného servera krízového štábu Koronavirus.gov.hu ďalej vyplýva, že z ochorenia sa zotavilo 118 pacientov.

Starosta Budapešti Gergely Karácsony vyzval obyvateľov mesta, aby zostali doma. "Štyri steny obydlia znamenajú teraz úkryt a nie väzenie," zdôraznil s tým, že sa treba vyhnúť najobľúbenejším miestam metropoly. Podľa spravodajského servera Napi.hu starosta podotkol, že prichádzajú ťažké mesiace, po ktorých ale príde možnosť začať znovu.

Starostovia a primátori pokračujú v zatváraní turisticky atraktívnych miest. Starosta severomaďarskej obce Mlynky (Pilisszentkereszt), v ktorej žije početná slovenská menšina, nariadil zákaz parkovania v obci vozidlám prichádzajúcim z iných obcí a miest. Zakázal aj športovanie či túry na verejných priestranstvách.

Tieto zákazy platia aj pre turistami vyhľadávanú oblasť Dobogókő, ktorá je najvyššie položeným miestom Vyšehradských vrchov, uviedol spravodajský server Propeller.hu.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)