Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Zahraničie

Maďarsko zaznamenalo najvyšší denný nárast infikovaných od apríla

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hlavný infektológ Juhopeštianskej nemocnice Centrum v utorok pre verejnoprávnu televíziu uviedol, že ak sa počet infikovaných zvýši, opätovné zavedenie niektorých opatrení bude nevyhnutné.

Budapešť 27. októbra (TASR) – V Maďarsku pribudlo za uplynulých 24 hodín 3125 nákazy novým koronavírusom, čo je najvyšší denný nárast od apríla. V súvislosti s covidom pribudlo za posledný deň aj 36 úmrtí. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters.

Maďarsko v posledných týždňoch evidovalo stabilný nárast počtu nakazených. V porovnaní s údajmi z minulej stredy sa počet nových prípadov takmer zdvojnásobil. Denný nárast novoinfikovaných je však nižší v porovnaní s inými krajinami strednej a východnej Európy.

V Maďarsku zomrelo od začiatku pandémie v súvislosti s covidom 30.647 ľudí. Zaočkovaných proti tejto chorobe je tam už takmer šesť miliónov ľudí. Z nich vyše 5,7 milióna dostalo dve dávky vakcíny a 1,1 milióna aj tretiu dávku.

V súčasnosti v Maďarsku neplatia prísne protipandemické opatrenia. Premiér Viktor Orbán v uplynulých týždňoch viackrát vyhlásil, že pandemickú situáciu neriešia rúška, ale iba očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Nosenie rúšok nie je v povinné od 3. júla – s výnimkou zdravotníckych zariadení. Hlavný infektológ Juhopeštianskej nemocnice Centrum János Szlávik však v utorok pre verejnoprávnu televíziu uviedol, že ak sa počet infikovaných zvýši, opätovné zavedenie niektorých opatrení bude nevyhnutné.