< sekcia Zahraničie

Manželka britského premiéra oznámila, že je tehotná

Boris Johnson s manželkou počas semifinálového zápasu EURO 2020 medzi Anglickom a Dánskom, 7. júla 2021. Foto: TASR/AP

V príspevku na Instagrame Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti neuveriteľne požehnaná, že je opäť tehotná. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila.

Londýn 31. júla (TASR) - Manželka britského premiéra Borisa Johnsona v sobotu oznámila, že je tehotná, informovala agentúra AP.

V príspevku na Instagrame Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti "neuveriteľne požehnaná, že je opäť tehotná". Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila.

Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne.

Pre Carrie je to prvé manželstvo, pre Johnsona už tretie. Johnson má so svojou druhou manželkou Marinou Wheelerovou štyri deti a mimo manželstva splodil podľa AP "najmenej jedno dieťa".

Johnson je len druhým predsedom britskej vlády, ktorý uzavrel manželstvo počas pôsobenia v tejto funkcii – po Robertovi Jenkinsonovi v roku 1822. Nájsť britského premiéra, ktorý sa ako Johnson nechal počas funkčného obdobia rozviesť, možno ešte ďalej v minulosti, a to v prípade Augustusa FitzRoya, ktorý bol v úrade v rokoch 1768 – 1770, približuje agentúra APA.