Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Zahraničie

Medvedev:Incident v Poľsku dokazuje,že Západ sa blíži k svetovej vojne

Policajti sú pred areálom bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Przewodów na východe Poľska v stredu 16. novembra 2022, kde dopadla v utorok podľa poľskej vlády raketa ruskej výroby. Foto: TASR/AP

Raketa zasiahla poľnohospodársky objekt v poľskej obci Przewodów, ktorá leží približne šesť kilometrov od ukrajinských hraníc.

Moskva 16. novembra (TASR) - Podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu uviedol, že dopad rakety na poľské územie dokazuje, že Západ sa približuje k ďalšej svetovej vojne. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

"Incident súvisiaci s... 'útokom rakety' na poľskú farmu dokazuje jednu vec: vedením hybridnej vojny proti Rusku sa Západ priblížil k svetovej vojne," napísal Medvedev v príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Podobne sa vyjadril aj zástupca ruského veľvyslanca pri OSN Dmitrij Poľanskij, ktorý odmietol, že by Rusko bolo za incident zodpovedné. Poľanskij dokonca uviedol, že nadchádzajúce zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN dokazuje, že ide o spriahanie. "Zrazu v predvečer (zasadnutia BR OSN) príde k raketovému útoku na Poľsko," cituje Poľanského agentúra DPA.

Ruské ministerstvo obrany označilo spomínaný incident s raketou za provokáciu.

Raketa zasiahla poľnohospodársky objekt v poľskej obci Przewodów, ktorá leží približne šesť kilometrov od ukrajinských hraníc, v utorok. Pri jej dopade zahynuli podľa poľského ministerstva zahraničných vecí dvaja ľudia. Poľský prezident Andrzej Duda v súvislosti s jej pôvodom povedal, že vyšetrovatelia ešte nevedia s istotou, kto ju vystrelil, ani kde bola vyrobená.