Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Zahraničie

Úrady potvrdili, že pri nehode autobusu v Benátkach zomrelo 21 ľudí

Záchranári sú na mieste nehody autobusu, ktorý spadol z vyvýšenej cesty, v utorok 3. októbra 2023 neďaleko Benátok. Foto: TASR/AP

Nehoda, ku ktorej došlo v utorok približne o 19.45 h miestneho času v pevninskej časti Mestre, si vyžiadala najmenej 21 obetí vrátane dvoch detí a 18 ľudí utrpelo zranenia.

Benátky 4. októbra (TASR) - Úrad benátskeho prefekta v stredu potvrdil, že pri utorkovom zrútení autobusu z nadjazdu nad železnicou na predmestí Benátok zahynulo 21 ľudí. TASR prevzala správu z talianskej tlačovej agentúry ANSA.

Paolo Rosi, koordinátor útvaru pohotovostnej služby Suem 118 Veneto, povedal, že medzi mŕtvymi je aj bábätko, 12-ročné dieťa a tínedžerka.

Štyria zo zranených ľudí sú podľa Rosiho na jednotke intenzívnej starostlivosti. Úrady doteraz zistili totožnosť siedmich zosnulých.

Medzi nimi je aj Rakúšanka, zrejme matka dvoch dievčat vo veku tri a 13 rokov, ktoré sú v nemocnici v meste Treviso v regióne Benátsko a údajne nie sú v ohrození života.

Talianska premiérka Giorgia Meloniová vyjadrila "hlbokú sústrasť" a povedala, že myslí na obete, ich rodiny a priateľov.

Autobus viezol ľudí z historického centra Benátok do kempingu. Nešťastie sa stalo medzi štvrťami Mestre a Marghera a autobus poháňaný metánom začal po páde z desaťmetrovej výšky horieť. Záchranári oznámili, že ide o "tragédiu prevažne mladých ľudí".

Benátska prokuratúra začala vyšetrovanie príčin nehody. Kolegovia vodiča uviedli, že to bol skúsený profesionál.

Vrak autobusu počas noci z miesta nehody odstránili a odviezli do depa.

Medzi obeťami tragickej utorkovej dopravnej nehody autobusu na predmestí talianskeho mesta Benátky sú aj občania UkrajinyUviedla to agentúra AFP s odvolaním na miestneho predstaviteľa. Podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA boli v autobuse aj turisti z Nemecka, Francúzska a Chorvátska.

Nehoda, ku ktorej došlo v utorok približne o 19.45 h miestneho času v pevninskej časti Mestre, si vyžiadala najmenej 21 obetí vrátane dvoch detí a 18 ľudí utrpelo zranenia. Štyria zranení sú vo vážnom stave, citovala agentúra AP predstaviteľa Benátok Renata Borasa.

Autobus viezol turistov z historického centra Benátok do kempingu, napísala britská spravodajská stanica BBC.

Podľa miestnych médií autobus zišiel z cesty a padal približne 30 metrov. Po dopade v blízkosti železničnej trate ho zachvátili plamene.

Starosta Benátok Luigi Brugnaro opísal miesto nehody ako "apokalyptické". Talianska premiérka Giorgia Meloniová vyjadrila rodinám obetí úprimnú sústrasť.

Taliansky minister dopravy Matteo Salvini uviedol, že nehodu mohla spôsobiť náhla nevoľnosť vodiča, ktorý pri nehode zahynul.

Rodinám obetí vyjadrili sústrasť aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.

Hovorca nemeckého rezortu diplomacie pre agentúru AFP povedal, že nemecké veľvyslanectvo v Ríme spolupracuje s talianskymi úradmi pri overovaní, či sú medzi obeťami nemeckí občania.

Medzi obeťami ani zranenými v Taliansku nie sú SlováciMedzi obeťami ani zranenými pri utorkovej dopravnej nehode autobusu na predmestí talianskeho mesta Benátky nie sú podľa dostupných informácií občania Slovenskej republiky. Pre TASR to v stredu uviedol komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

"Zastupiteľský úrad SR v Ríme je v súvislosti s tragickou nehodou autobusu v Taliansku v kontakte s miestnymi orgánmi," dodalo ministerstvo.

Úrad benátskeho prefekta v stredu potvrdil, že po páde autobusu z nadjazdu nad železnicou na predmestí Benátok zahynulo 21 ľudí. Medzi mŕtvymi je aj bábätko, 12-ročné dieťa a tínedžerka.

Autobus viezol ľudí z historického centra Benátok do kempingu. Nešťastie sa stalo medzi štvrťami Mestre a Marghera a autobus poháňaný metánom začal po páde z desaťmetrovej výšky horieť. Záchranári oznámili, že ide o "tragédiu prevažne mladých ľudí".

Benátska prokuratúra začala vyšetrovanie príčin nehody.