< sekcia Zahraničie

Medzi obeťami koronavírusu v Británii je aj päťročné dieťa

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rozhlasová stanica BBC uviedla, že v piatok v Londýne pochovali 13-ročného chlapca, ktorý bol doteraz v Británii považovaný za prvú známu obeť koronavírusu z radov detí.

Londýn 4. marca (TASR) - Medzi obeťami choroby COVID-19 v Británii je aj päťročné dieťa, informovala v sobotu britská Národná zdravotná služba (NHS). Ide o jednu zo 708 nových obetí ochorenia spôsobeného koronavírusom SARS-CoV-2.

Ako predtým informovala agentúra AFP, do soboty rána bolo v Británii na nový koronavírus testovaných celkovo 183.190 osôb, z ktorých 41.903 malo pozitívny výsledok. Zdravotným komplikáciám vyvolaným koronavírusom SARS-CoV-2 podľahlo do piatku podvečera v Británii 4313 osôb.

Rozhlasová stanica BBC uviedla, že v piatok v Londýne pochovali 13-ročného chlapca, ktorý bol doteraz v Británii považovaný za prvú známu obeť koronavírusu z radov detí. Pohreb sa konal bez najbližších príbuzných, pretože u dvoch chlapcových súrodencov sa tiež prejavili symptómy ochorenia.

V situácii, keď v Británii už štvrtý deň po sebe badať tendenciu rastu počtu obetí epidémie, predseda britskej vlády Boris Johnson vyzval vedúcich predstaviteľov opozičných strán, aby sa zapojili do riešenia súčasnej zdravotnej krízy v krajine.

Ako v sobotu informovala agentúra Reuters, Johnson chce lídrov opozičných strán pozvať na budúcotýdňovú poradu s hlavnými poradcami vlády pre oblasť medicíny a vedeckého výskumu.

Spresnil, že predsedov ostatných politických strán chce informovať o opatreniach, ktoré jeho vláda doteraz v rámci boja s epidémiou a jej dôsledkami prijala, ako je napríklad rozšírenie testovania a poskytovanie ekonomickej podpory podnikom a jednotlivcom v celej krajine. Johnson súčasne avizoval, že ho zaujímajú reakcie i návrhy politických oponentov.

Nový líder britskej opozičnej Labouristickej strany Keir Starmer už medzičasom konzervatívnej vláde prisľúbil konštruktívnu pomoc v boji proti pandémii koronavírusu SARS-CoV-2.