< sekcia Zahraničie

Meghan Markleová v júni spontánne potratila

Meghan Markleová, archívne foto. Foto: TASR/AP

Manželka britského princa Harryho prebaľovala svojho prvorodeného syna Archieho, keď pocítila prudký kŕč a spadla na zem.

New York 25. novembra (TASR) – Vojvodkyňa zo Sussexu Meghan Markleová v júli tohto roku spontánne potratila. Uviedla to v článku, ktorý vyšiel v stredajšom vydaní denníka The New York Times.

Tridesaťdeväťročná Markleová ďalej popisuje svoj neznesiteľný smútok, a spája ho so zármutkom mnohých ľudí, ktorým zomreli rodinní príslušníci na ochorenie COVID-19. Zamýšľa sa aj nad poslednými chvíľami Afroameričana Georga Floyda, ktorý zomrel po tom, čo mu policajt pri zatýkaní takmer osem minút kľačal na krku, a nad demonštráciami, ktoré jeho smrť vyvolala.

Poukazuje aj na to, že ženy, ktoré zažijú potrat, často smútia osamote, pretože táto téma je v spoločnosti stále tabuizovaná.

Manželka britského princa Harryho píše, že práve prebaľovala svojho prvorodeného syna Archieho, keď pocítila prudký kŕč a spadla na zem. „Keď som držala v rukách svoje prvorodené dieťa, vedela som, že práve strácam to druhé. O niekoľko hodín neskôr som ležala v nemocničnej posteli a držala manžela za ruku."

V závere článku Markleová vyzýva ľudí, aby k sebe boli srdeční a pýtali sa jeden druhého, či sú v týchto ťažkých časoch v poriadku.

Herečka Meghan Markleová, ktorá je rodáčkou z Los Angeles, sa za princa Harryho vydala v máji 2018 a o rok neskôr sa im narodil syn Archie. Začiatkom tohto roka manželia oznámili, že plánujú viesť nezávislejší život a financovať si ho sami. Vzdali sa kráľovských povinností a chcú si budovať vlastnú kariéru.

Harry je šiesty v poradí nástupníctva na britský trón. Aj keď sa vzdal povinností v rámci kráľovskej rodiny, zostal mu titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.