Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia Zahraničie

Meteorológovia v Číne vydali výstrahy pred mrazivým počasím

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Čínske úrady varovali, že priemerné teploty na juhu krajiny môžu do piatka klesnúť o šesť až 12 stupňov Celzia. V niektorých oblastiach sa môže ochladiť aj o viac ako 20 stupňov Celzia.

Peking 21. februára (TASR) - Na väčšine územia Číny platili v stredu výstrahy pred nepriaznivým mrazivým počasím – v Pekingu skomplikovalo sneženie dopravu a na juhu krajiny hrozí prudké ochladenie. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry AFP.

Čínske úrady varovali, že priemerné teploty na juhu krajiny môžu do piatka klesnúť o šesť až 12 stupňov Celzia. V niektorých oblastiach sa môže ochladiť aj o viac ako 20 stupňov Celzia, uviedlo čínske Národné meteorologické centrum (NMC).

Meteorologický úrad vyzval samosprávy, aby "prijali preventívne opatrenia proti chladnému počasiu a potrebné kroky na ochranu plodín" a vodného hospodárstva, napísala čínska štátna tlačová agentúra Sinchua.

Obyvatelia čínskej metropoly sa v stredu zobudili do mrazivého a zasneženého rána. Miestne úrady informovali, že v niektorých častiach Pekingu napadli štyri centimetre snehu, a upozornili na zľadovatené cesty. Zároveň vyzvali obyvateľov, aby dbali na bezpečnosť.