< sekcia Zahraničie

Meteorológovia varujú pred horúčavami; v Budapešti polievajú ulice

Horúčavy ilustračné foto Foto: TASR/AP

V maďarskom hlavnom meste je k dispozícii záujemcom o osvieženie 13 kúpeľov a kúpalísk, ktoré sú otvorené v horúčavách do 20.00 h.

Budapešť 18. júna (TASR) – Celoštátna meteorologická služba (OMSZ) v Maďarsku vydala od dnešného poludnia pre územie celej krajiny druhý stupeň varovania pred horúčavami, ktoré bude platiť až do štvrtka večera vzhľadom na to, že priemerné denné teploty presiahnu v uvedenom období 25 stupňov Celzia.

Podľa internetovej stránky OMSZ v utorok v Sabolčsko-satmársko-berežskej, Hajducko-bihárskej, Jasovsko-veľkokumánsko-solnockej, Békešskej, Čongrádskej, Báčsko-malokumánskej a Peštianskej župe presiahne priemerná denná teplota 27 stupňov, preto tam vyhlásia najvyšší stupeň výstrahy pred horúčavami.

V Budapešti ochladzuje ulice 20 polievacích áut vodne aj v noci, na chladenie električkových koľajníc nasadil Budapeštiansky dopravný závod (BKV) sedem mechanizmov.

V maďarskom hlavnom meste je k dispozícii záujemcom o osvieženie 13 kúpeľov a kúpalísk, ktoré sú otvorené v horúčavách do 20.00 h. V sobotu ich navštívilo takmer 15.000, v nedeľu vyše 27.000 návštevníkov.

Budapeštianske vodárne budú od utorka rozdávať na najrušnejších križovatkách balenú pitnú vodu.