Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Zahraničie

Pri nehode kamiónu v Mexiku zahynulo 10 migrantov a 25 sa zranilo

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Nemenovaný zdroj z prostredia tamojšej prokuratúry AFP povedal, že obeťami sú výlučne ženy, zrejme pochádzajúce z Kuby, a to vrátane jednej maloletej.

Mexiko 2. októbra (TASR) - Najmenej desať migrantov prišlo o život a ďalších 25 utrpelo zranenia pri nehode kamiónu, ku ktorej došlo v nedeľu v štáte Chiapas na juhu Mexika. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP odvolávajúcej sa na miestne úrady.

Kamión sa prevrátil v skorých ranných hodinách miestneho času na diaľnici pri hraniciach s Guatemalou. Nemenovaný zdroj z prostredia tamojšej prokuratúry AFP povedal, že obeťami sú výlučne ženy, zrejme pochádzajúce z Kuby, a to vrátane jednej maloletej.

Zmienenú diaľnicu vedúcu z mesta Pijijiapan do mesta Tonalá často využívajú migranti snažiaci sa cez Mexiko dostať do USA. V Chiapase došlo k obdobnej nehode aj vo štvrtok. Kamión sa vtedy prevrátil pri tamojšom meste Mezcalapa, pričom zahynuli dvaja migranti.

Prechodom cez Mexiko sa do USA pokúšajú v nákladných vlakoch, kamiónoch či autobusoch dostať tisíce migrantov z rôznych krajín.