Mexiko 30. októbra (TASR) - Zhruba 7500 ľudí bolo evakuovaných po úniku paliva z potrubia v západnom Mexiku. Informovala o tom agentúra DPA.
Podľa štátnej energetickej spoločnosti Pemex došlo k úniku zrejme po tom, ako zlodeji prerazili potrubie vo vidieckej oblasti v blízkosti mesta Tlajomulco.
Vláda štátu Jalisco uviedla, že únik je pod kontrolou a v súčasnosti sa v zasiahnutej oblasti pracuje na odstraňovaní zvyškov uniknutého paliva.
V roku 1992 zomrelo v hlavnom meste štátu Jalisco Guadalajara pri požiari uniknutých pohonných hmôt 210 ľudí.
Evakuácia ľudí po úniku paliva z poškodeného potrubia v západnom Mexiku. Foto: TASR/AP
K podobných krádežiam paliva dochádza v Mexiku často. Vo väčšine prípadov zlodeji spolupracujú so zamestnancami spoločnosti Pemex na zabezpečovaní toho, aby únik paliva nespôsobil nehodu.
V súvislosti s krádežou paliva v mexickom štáte Guanajuato došlo v utorok k zatknutiu 39 zamestnancov Pemexu a deviatich vodičov kamiónov.