< sekcia Zahraničie

Migrant odsúdený za vraždu expriateľky spáchal vo väzení samovraždu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Telo mladého Afganca Abdula D. našli v jeho cele po tom, ako svoj život podľa všetkého ukončil obesením.

Berlín 10. októbra (TASR) - Migrant pôvodom z Afganistanu, ktorý si vo väznici pre mladistvých v nemeckom meste Schifferstadt v spolkovej krajine Porýnie-Falcko odpykával 8,5-ročný trest za vraždu svojej bývalej priateľky, spáchal samovraždu. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s odvolaním sa na nemeckú prokuratúru.

Telo mladého Afganca Abdula D. našli v jeho cele po tom, ako svoj život podľa všetkého ukončil obesením. Ako uviedla prokuratúra, väzenskí dozorcovia v jeho správaní nespozorovali predtým nijaké samovražedné úmysly.

Na trest väzenia za vraždu jeho 15-ročnej expriateľky, ktorú dobodal v drogérii v decembri 2017 v meste Kandel na juhozápade Nemecka, ho odsúdili vlani v septembri.

Dôkazy ukázali, že obžalovaný, ktorý tvrdí, že má 15 rokov, mal v čase spáchania zločinu 17,5 - 20 rokov. Súd sa však rozhodol zaobchádzať s ním ako s mladistvým páchateľom.

Táto vražda Nemecko šokovala a vyvolala protesty a demonštrácie krajnej pravice namierené proti migrantom. Prípad v Nemecku takisto rozpútal debatu o tom, ako trestať zločiny spáchané migrantmi - najmä ak vo svojej žiadosti o azyl uvádzajú falošné informácie.