< sekcia Zahraničie

Desaťtisíce Talianov protestovali proti rasistickej politike vlády

Matteo Salvini, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Predstaviteľ miestnej samosprávy, ktorý má na starosti aj oblasť migrácie, Pierfrancesco Majorino povedal, že počet účastníkov dosiahol 200.000.

Miláno 2. marca (TASR) - Desaťtisíce ľudí pochodovali v sobotu v Miláne na protest proti politike populistickej vlády, ktorá podľa demonštrantov podporuje rasizmus. Informovala o tom agentúra AP.

Predstaviteľ miestnej samosprávy, ktorý má na starosti aj oblasť migrácie, Pierfrancesco Majorino povedal, že počet účastníkov dosiahol 200.000.
"Salvini, rátaj s nami," napísal Majorino na Twitteri. Správa smerovala k lídrovi pravicovo-populistickej strany Liga Severu Matteovi Salvinimu, ktorý zastáva aj funkciu ministra vnútra. Salvini zabránil lodiam humanitárnych organizácií, ktoré privážajú zachránených migrantov utekajúcich z Líbye, zakotviť v Taliansku.

Predseda odborov CGIL Maurizio Landini povedal, že talianska vláda "podporuje nesprávne politické postupy a nebojuje proti nerovnostiam".

Pochod, ktorý sa končil pred milánskou katedrálou, podľa AP sprevádzala festivalová atmosféra s bubnami, trúbkami a dídžejmi.

\r\n
\r\n\"Salvini, rátaj s nami,\" napísal Majorino na Twitteri. Správa smerovala k lídrovi pravicovo-populistickej strany Liga Severu Matteovi Salvinimu, ktorý zastáva aj funkciu ministra vnútra. Salvini zabránil lodiam humanitárnych organizácií, ktoré privážajú zachránených migrantov utekajúcich z Líbye, zakotviť v Taliansku.
\r\n
\r\nPredseda odborov CGIL Maurizio Landini povedal, že talianska vláda \"podporuje nesprávne politické postupy a nebojuje proti nerovnostiam\".
\r\n
\r\nPochod, ktorý sa končil pred milánskou katedrálou, podľa AP sprevádzala festivalová atmosféra s bubnami, trúbkami a dídžejmi.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Predstaviteľ miestnej samosprávy, ktorý má na starosti aj oblasť migrácie, Pierfrancesco Majorino povedal, že počet účastníkov dosiahol 200.000."}