Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Zahraničie

Naď: NATO pomohlo zachovať stabilitu počas koronakrízy

Na archívnej snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: TASR Jaroslav Novák

Minister sa vo štvrtok zúčastnil 7. ročníka národnej konferencie Naša bezpečnosť nie je samozrejmosť, ktorá sa konala na Pražskom hrade.

Praha 25. júna (TASR) – Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes v Prahe vyhlásil, že pandémia nového koronavírusu potvrdila silu a jednotu Severoatlantickej aliancie „dovnútra aj navonok". Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Práve samotná existencia a sila Aliancie umožnila domácim zložkám krízového manažmentu v rôznych členských krajinách NATO sústrediť sa na riešenie pandemickej situácie doma bez toho, aby sa museli obávať o výkyvy a zhoršenie medzinárodnej bezpečnostnej situácie," vyjadril sa Naď.

V tejto súvislosti vyzdvihol pripravenosť Aliancie na krízové situácie.

Minister sa vo štvrtok zúčastnil 7. ročníka národnej konferencie Naša bezpečnosť nie je samozrejmosť, ktorá sa konala na Pražskom hrade.

Na podujatí vystúpil Naď s príhovorom, rovnako ako aj jeho rezortní kolegovia z ČR a Maďarska.

Súčasťou konferencie boli aj rozhovory na tému rozvoja spolupráce spojeneckých krajín pri obstarávaní vojenskej techniky.

Organizátorom konferencie bolo české bezpečnostné združenie Jagello 2000. Podujatie sa konalo pod záštitou ministra obrany ČR Lubomíra Metnara.