< sekcia Zahraničie

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

Na archívnej snímke ruský minister obrany Sergej Šojgu. Foto: TASR/AP/Pavel Golovkin

Ruský rezort obrany v utorok oznámil, že príslušníci ruskej vojenskej polície boli nasadení v oblasti medzi postupujúcou tureckou armádou a jednotkami sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Moskva 15. októbra (TASR) - Ministri obrany Ruska a Spojených štátov hovorili v utorok telefonicky o vývoji situácie v Sýrii. S odvolaním sa na stručné vyhlásenie ruského ministerstva obrany o tom informovala agentúra AP.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o "otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii", uviedlo ruské ministerstvo bez podrobnejších informácií.

Ruský rezort obrany v utorok taktiež oznámil, že príslušníci ruskej vojenskej polície boli nasadení v oblasti medzi postupujúcou tureckou armádou a jednotkami sýrskeho prezidenta Bašára Asada v okolí mesta Manbidž. Kremeľ podľa ministerstva v tejto súvislosti aktívne komunikuje s Ankarou.

Sýrska armáda prevzala kontrolu nad strategicky dôležitým mestom Manbidž na základe dohody, ktorú sýrski Kurdi uzavreli s Asadovou vládou po tom, ako sa ich bývalí americkí spojenci stiahli z oblasti, aby nestáli v ceste tureckej invázii.