Quantcast
< sekcia Zahraničie

Muž, ktorý Lady Gage ukradol buldočkov, dostal 21 rokov

Na archívnej snímke z 27. apríla 2021 James Howard Jackson. Muž, ktorý vlani postrelil asistenta americkej speváčky Lady Gaga a ukradol jej francúzskych buldočkov, akceptoval dohodu o vine a treste a bol odsúdený na 21 rokov odňatia slobody. Foto: TASR/AP

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že odsúdený James Howard Jackson zrejme ani nevedel, že psy patria Lady Gage.

Los Angeles 6. decembra (TASR) - Muž, ktorý vlani postrelil asistenta americkej speváčky Lady Gaga a ukradol jej francúzskych buldočkov, akceptoval dohodu o vine a treste a bol odsúdený na 21 rokov odňatia slobody. TASR správu prevzala v utorok agentúry AP.

Podľa pondelkového vyhlásenia súdu bol fakt, že páchateľ postrelil práve psov patriacich speváčke, čisto náhodný. Išlo mu totiž len o francúzskych buldočkov, pretože hodnota tohto plemena sa môže vyšplhať až na niekoľko tisíc dolárov.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že odsúdený James Howard Jackson zrejme ani nevedel, že psy patria Lady Gage.

Jackson obvinenie z pokusu o vraždu speváčkinho asistenta nepoprel, uviedol losangeleský oblastný zástupca.

Podľa prokuratúry sa Jackson spolu s ďalšími spolupáchateľmi 24. februára 2021 vozili autom po Hollywoode a "hľadali francúzskych buldočkov". Zbadali asistenta Lady Gagy Ryana Fischera, ktorý troch takýchto psov práve venčil.

Jackson počas lúpeže Fischera postrelil a dvoch buldočkov ukradol; tretiemu psovi sa podarilo ujsť. Celý incident zachytila kamera na jednom z neďalekých domov. Agentúra AP pripomína, že o niekoľko dní odcudzené buldočky vrátila žena, ktorá bola následne obvinená zo spolupáchateľstva.