Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. marec 2023Meniny má Blahoslav
< sekcia Zahraničie

Muža dobodali na kolotoči: V Nemecku preto ukončili slávnosti

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

Podľa zistení vyšetrovateľov sa dvaja muži, ktorí sa predtým nepoznali, začali hádať počas jazdy na kolotoči.

Berlín 19. marca (TASR) - V západonemeckom meste Münster predčasne ukončili v nedeľu miestne pouličné slávnosti po tom, ako na jednom z tamojších kolotočov dobodali na smrť 31-ročného muža. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Podľa zistení vyšetrovateľov sa dvaja muži, ktorí sa predtým nepoznali, začali hádať počas jazdy na kolotoči. Jeden z nich počas hádky bodol druhého nožom. Pokusy o resuscitáciu obete, ktorá priamo na mieste podľahla vážnym zraneniam, boli neúspešné.

Polícia stále pátra po mužovi podozrivom z útoku, ku ktorému došlo v sobotu večer, ako aj po jeho spoločníkovi. Obaja z miesta činu ušli.

K tragickej udalosti došlo na záver tradičných münsterských slávností Send, ktoré sa v tomto 300-tisícovom meste konajú trikrát do roka a každoročne prilákajú asi milión návštevníkov.

Nedeľa mala byť posledným dňom festivalu, ale starosta Markus Lewe po sobotňajšom útoku "z úcty k obeti" rozhodol, že sa slávnosti na miestnom námestí Schlossplatz skončia o deň skôr, pričom vyjadril sústrasť príbuzným zabitého muža.