Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Zahraničie

Muži z Ukrajiny sú obvinení pre ukrývanie ruskej vojenskej techniky

Ilustračná snímka Foto: TASR

Jeden z mužov je obvinený z ukrývania odpaľovacieho zariadenia v Brovaroch severovýchodne od Kyjeva, zatiaľ čo druhý skladoval vojenské zásoby v prenajatej garáži na bližšie neurčenom mieste.

Kyjev/Moskva (TASR) - Dvaja obyvatelia Ukrajiny čelia obvineniam, že schovávali ruský protilietadlový raketový systém a muníciu, ktorých hodnota dosiahla v prepočte vyše 800.000 dolárov. Informovala o tom v sobotu ukrajinská polícia.

Zbrane po sebe "zanechali ruskí vojaci počas nepriateľských akcií" v blízkosti mesta Černihiv na severe Ukrajiny, uviedla polícia Kyjevskej oblasti.

Podozriví muži vo veku 38 a 45 rokov môžu byť za nelegálne ukrývanie zbraní, ktoré mali po nájdení odovzdať ukrajinským úradom, odsúdení až na sedem rokov väzenia, citovala políciu televízia Sky News.

Jeden z mužov je obvinený z ukrývania odpaľovacieho zariadenia v Brovaroch severovýchodne od Kyjeva, zatiaľ čo druhý skladoval vojenské zásoby v "prenajatej garáži" na bližšie neurčenom mieste. Pri jej prehliadke našli policajti osem protilietadlových a protiraketových striel.