Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Zahraničie

Na Kryme došlo k mohutným explóziám po útoku dronov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ruská armáda útok bezprostredne nepotvrdila, ale informovala, že protivzdušná obrana počas noci zostrelila celkovo 11 dronov.

Jevpatorija 14. septembra (TASR) - K mohutným explóziám došlo v noci na štvrtok po dronovom útoku v blízkosti mesta Jevpatorija na anektovanom polostrove Krym, uviedli tamojšie médiá. TASR informuje podľa správy agentúry DPA.

"Pravdepodobne došlo k úderu na základňu (ruskej) protivzdušnej obrany medzi mestskými časťami Moločnoje a Ujutnoje," informoval vo štvrtok ráno opozičný kanál Crimeanwind na platforme Telegram.

Ruská armáda útok bezprostredne nepotvrdila, ale informovala, že protivzdušná obrana počas noci zostrelila celkovo 11 dronov.

Miestni obyvatelia v noci na štvrtok explózie pri Jevpatorii nafilmovali, píše DPA. Na snímkach a videozáznamoch vidieť plamene a dym stúpajúce do veľkej výšky.

Prístavné kúpeľné mesto Jevpatorija leží na západnom pobreží Krymského polostrova, ktorý z pohľadu medzinárodného práva stále patrí Ukrajine, ale od roku 2014 je anektovaný Ruskom.

Hovorkyňa veliteľstva južného zoskupenia ukrajinských síl Natalija Humeňuková spresnila, že v okolí tohto mesta sa nachádza a viacero armádnych objektov, ktoré sú považované za legitímne vojenské ciele.

Podľa vyjadrení ruskej strany sa terčom útoku vodných dronov stal aj hliadkovací čln Sergej Kotov, patriaci do ruskej čiernomorskej flotily. Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že útok na čln bol zmarený a že bolo zničených dovedna päť vodných dronov.