< sekcia Zahraničie

Na maďarských diaľniciach zrazili za týždeň troch chodcov

Ilustračné foto. Foto: TASR

Na Silvestra zahynula aj žena, ktorú zrazilo osobné auto po tom, čo ako účastníčka inej nehody vystúpila zo svojho auta v snahe prejsť na krajnicu.

Budapešť 2. januára (TASR) - Na maďarských diaľniciach v uplynulých siedmich dňoch zrazili troch chodcov, ktorí na mieste zomreli. Informovala o tom v stredu internetová stránka komerčnej televízie ATV, podľa ktorej v stredu vodič ušiel z miesta nehody bez poskytnutia pomoci.

Polícia v stredu našla nadránom na diaľnici M3 smerujúcej z Budapešti na východ krajiny telo ženy, ktorú zrazilo neznáme vozidlo. Na základe ulomeného spätného zrkadla a záznamov kamier na diaľnici kriminalisti v priebehu niekoľkých hodín vypátrali a zadržali 20-ročného páchateľa z mestečka Gyömrő.

Podľa neoficiálnych informácií zverejnených serverom szmo.hu 25-ročná žena sa predtým pohádala na parkovisku s priateľom, vyskočila z auta, vozidlo s mužom zamkla a odkráčala po diaľnici. Po niekoľkých minútach ju zhruba 50 metrov od nadjazdu zrazilo osobné auto. Pri nehode utrpela poranenia hlavy, ktorým na mieste podľahla.

Polícia vyšetruje prípad muža, ktorého zrazilo 26. decembra osobné auto na budapeštianskom diaľničnom obchvate M0. Zatiaľ nie je jasné, prečo kráčal po diaľnici. Na tom istom obchvate zahynula na Silvestra večer aj žena, ktorú zrazilo osobné auto po tom, čo ako účastníčka inej nehody vystúpila zo svojho auta v snahe prejsť na krajnicu.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)