Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zosuv na Ischii si vyžiadal život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

Muž odhŕňal bahno po silných dažďoch, ktoré spôsobili zosuvy pôdy, ktoré zrútili budovy a zanechali až 12 nezvestných v Casamicciole na juhotalianskom ostrove Ischia, v nedeľu 27. novembra 2022. Foto: TASR/AP

Na záchranných prácach sa podieľalo približne 150 hasičov a 220 policajtov. Do bezpečia evakuovali 167 miestnych obyvateľov, ktorých previezli do hotela.

Rím 27. novembra (TASR) - Talianski záchranári našli v nedeľu na zosuvom postihnutom ostrove Ischia mŕtvolu dieťaťa, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Príslušné úrady v Neapole uviedli, že ide o dievča vo veku päť až šesť rokov. Zosuv pôdy, ktorý Ischiu po silnom daždi postihol ešte v sobotu, si tak vyžiadal najmenej dve obete. V sobotu záchranári objavili aj telo ženy. Nezvestných je naďalej desať ľudí.

Úrady informovali o štyroch zranených osobách, pričom stav jednej z nich je vážny. Upravili tak pôvodný počet zo soboty večera, kedy informovali o 13 zranených.

Na záchranných prácach sa podieľalo približne 150 hasičov a 220 policajtov. Do bezpečia evakuovali 167 miestnych obyvateľov, ktorých previezli do hotela.

Neapolská prefektúra na nedeľu zvolala krízové zasadanie a vláda v Ríme taktiež avizovala stretnutie ministrov, ktorí podľa všetkého vyhlásia v regióne Neapol núdzový stav, aby sa mohli uvoľniť prostriedky zo štátnych fondov, píše DPA.

Oblasť je náchylná na zosuvy a v nedeľu sa objavili tvrdenia, podľa ktorých sa v uplynulom období urobilo príliš málo pre to, aby sa takýmto udalostiam predišlo.