< sekcia Zahraničie

Na nový koronavírus bolo pozitívne testovaných 6 ministrov v Bolívii

Na snímke sa usmieva mestský zametač ulíc v ochrannom odeve so zloženou ochrannou maskou proti šíreniu nového koronavírusu počas karantény v bolívijskom meste La Paz. Foto: TASR/AP

Väčšina z nakazených bolívijských politikov sa má údajne dobre a pracujú z domu.

La Paz 14. júla (TASR) - Bolívijská ministerka zahraničných vecí Karen Longaricová Rodríguezová v pondelok oznámila, že sa u nej potvrdila nákaza novým koronavírusom. Ide už o šiestu infikovanú osobu na ministerskom poste vo vláde dočasnej prezidentky Jeanine Áňezovej, ktorá sa takisto nakazila koronavírusom. Informovala o tom agentúra DPA.

"Zatiaľ som v poriadku a nemám žiadne symptómy. Ak Boh dovolí, budem pokračovať v práci pre Bolíviu v izolácii z domu," napísala Longaricová Rodríguezová na Twitteri.

Na nový koronavírus SARS-CoV-2 boli okrem nej pozitívne testovaní aj ministri zdravotníctva, hospodárstva, spravodlivosti a baníctva, ako i námestníci a niekoľkí ďalší zákonodarcovia. Jeden z nich - poslanec opozičného Hnutia za socializmus (MAS) - ochoreniu COVID-19 podľahol.

Väčšina z nakazených bolívijských politikov sa má údajne dobre a pracujú z domu.

Bolívia zaznamenala do nedele 48.187 prípadov ochorenia COVID-19 a 1807 úmrtí. Podľa ministerstva zdravotníctva by mal vrchol epidémie v Bolívii nastať v polovici septembra.