Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Zahraničie

Na parížsky Moulin Rouge začali inštalovať nové lopatky

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Podnik Moulin Rouge je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií vo francúzskom hlavnom meste.

Paríž 24. júna (TASR) - Na parížsky kabaret Moulin Rouge (Červený mlyn) začali v pondelok inštalovať nové lopatky. Tie pôvodné sa koncom apríla zrútili a pri páde sa poškodilo aj priečelie podniku, pričom odpadli prvé tri písmená z jeho názvu - M, O a U, informuje TASR podľa tlačovej agentúry AFP.

Technici pomocou žeriava nasadili prvú zo štyroch lopatiek, zvyšné osadia v najbližších štyroch dňoch. Približne rovnaký čas si vyžiada montáž elektrických svetiel a odstránenie lešenia. Lopatky sú len dočasné a nebudú sa otáčať, ale pamiatka bude navonok pôsobiť ako nepoškodená pre letné olympijské hry.

"Olympijská pochodeň prejde okolo Moulin Rouge 15. júla, takže je pre nás veľmi dôležité, aby sme boli dovtedy pripravení," povedala manažérka značky Virginie Clericová. Olympijské hry sa v Paríži začnú 26. júla. Vedenie podniku medzitým potvrdilo, že pri incidente z 25. apríla nešlo o "zlomyseľný čin". Podnik odvtedy nepretržite zostal prístupný pre verejnosť.

Červené hliníkovo-oceľové lopatky pre veterný mlyn na streche ikonického podniku v parížskej štvrti Pigalle priviezli nákladným vozidlom.

Podnik Moulin Rouge je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií vo francúzskom hlavnom meste. Práve tu tiež vznikol tanec kankán. Otvorili ho 6. októbra 1889, v tom období ešte stálo na úpätí kopca Montmartre niekoľko veterných mlynov. Pôvodný objekt zničil v roku 1915 požiar.