Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Zahraničie

Na ruskej základni na Kryme stále horia požiare a vybuchuje munícia

Dym stúpa po výbuchu dočasného muničného skladu ruskej armády v blízkosti obce Majske v okrese Džankoj na Krymskom polostrove anektovanom Moskvou v utorok 16. augusta 2022. Foto: TASR/AP

V chaotickej situácii po útoku zo základne a okolia evakuovali približne 3000 ľudí.

Kyjev/Simferopol 17. augusta (TASR) - Požiare na ruskej základni neďaleko meste Džankoj na severe Krymského polostrova aj v stredu stále horeli a vybuchovala munícia. Prešlo pritom už viac než 24 hodín od ukrajinského útoku na túto základňu, uviedol portál britskej stanice Sky News.

V chaotickej situácii po útoku zo základne a okolia evakuovali približne 3000 ľudí. Krym bol až donedávna bezpečným územím, z ktorého Rusko útočilo proti Ukrajine a mnoho Rusov tu tiež trávilo letné dovolenky. Toto ukrajinské územie Moskva anektovala v roku 2014.

Súčasný líder Krymu Sergej Aksionov oznámil, že stále pátrajú po páchateľoch, do boja s plameňmi bol v stredu nasadený vrtuľník a munícia stále exploduje. Utorkový útok spôsobila "sabotáž", tvrdí Rusko. Útok na základňu okupantov podnikli ukrajinské špeciálne sily operujúce priamo na území Krymu.