Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Zahraničie

Na srbsko-maďarskú hliadku strážiacu srbské hranice strieľali

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pri útoku, ku ktorému došlo 21. septembra o 22.30 h pri dočasných hraničných zábranách, padli štyri samostatné výstrely a bolo vystrelených aj niekoľko krátkych dávok.

Budapešť 26. septembra (TASR) - Spoločná srbsko-maďarská hliadka strážiaca hranice v oblasti obce Mórahalom sa stala terčom streľby neznámych osôb zo srbskej strany. Oznámila to maďarská polícia, podľa ktorej Policajné veliteľstvo Čongrádsko-čanádskej stolice po utorňajšom stretnutí so srbskými kolegami začalo trestné stíhanie neznámych páchateľov pre podozrenie z trestného činu zneužitia zbrane a streliva, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Pri útoku, ku ktorému došlo 21. septembra o 22.30 h pri dočasných hraničných zábranách, padli štyri samostatné výstrely a bolo vystrelených aj niekoľko krátkych dávok. Jedna zo striel tesne minula štvorčlennú hliadku.

Policajtov velenie okamžite stiahlo z línie paľby. K zraneniu osôb nedošlo, píše sa v správe maďarskej polície na stránke police.hu, podľa ktorej išlo o streľbu z automatických zbraní, pričom páchateľmi boli s veľkou pravdepodobnosťou osoby z kruhov gangov prevádzačov nelegálnych migrantov.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)