Quantcast
< sekcia Zahraničie

Kličko sa zúčastní na zasadnutí Svetového ekonomického fóra v Davose

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko, archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Medzi hlavné témy výročného zasadnutia budú okrem vojny na Ukrajine patriť aj zotavovanie sa z pandémie nového koronavírusu, riešenie klimatickej zmeny, či vytváranie lepšej budúcnosti pre prácu.

Ženeva 13. mája (TASR) - Starosta ukrajinskej metropoly Kyjev Vitalij Kličko potvrdil, že sa zúčastní na výročnom Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom horskom stredisku Davos, na ktorom by mala dominovať téma Ukrajiny. TASR správu prevzala od agentúry DPA, ktorá o tom informovala v piatok.

WEF zároveň oznámilo, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na tomto fóre prostredníctvom videokonferencie vystúpi s prejavom 23. mája. Očakáva sa, že na podujatí sa zúčastní aj podpredseda ukrajinskej vlády Mychajlo Fedorov.

Medzi hlavné témy májového výročného zasadnutia budú okrem vojny na Ukrajine patriť aj zotavovanie sa z pandémie nového koronavírusu, riešenie klimatickej zmeny, či vytváranie lepšej budúcnosti pre prácu.

"Svet sa nachádza v historickom bode zlomu a to si vyžaduje, aby sme sa naliehavo a okamžite zaoberali súčasnými geoekonomickými a geopolitickými výzvami," uviedlo WEF.

WEF zvyčajne organizuje svoje každoročné stretnutie svetovej politickej a podnikateľskej elity v luxusnom švajčiarskom letovisku v januári, ale tohtoročné zasadanie bolo odložené na 22. až 26. mája pre obavy z koronavírusového variantu omikron.